Калахан Андрій Сергійович

Народився 29 вересня 1988 р. у місті Берестечко Горохівського району Волинської області. У 1996 р. переїхав до Луцька, де проживає і дотепер. Навчався у школі №2, згодом у Волинському обласному ліцеї-інтернаті. Був багатократним учасником і призером різноманітних учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів-захистів наукових робіт обласного і всеукраїнського рівня. Закінчив ліцей у 2005-му р. зі срібною медаллю. Цього ж року вступив у Волинський державний (зараз – національний) університет ім. Лесі Українки на спеціальність «філософія» (до речі, перший набір цієї спеціальності). У 2009-му закінчив «бакалавра» з відзнакою. У 2010 р. здобув там повну вищу освіту (диплом спеціаліста філософії з відзнакою). У 14 років вступив до лав Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), звідки вийшов наприкінці 2004-го. Брав активну участь у «помаранчевій революції», а також у громадських кампаніях «Пора» і «Чиста Україна». Долучився до Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у 2005 р. Наступного року, із настанням повноліття формально став членом «Свободи». У 2007 р. обраний членом Луцького міського комітету партії. Керівник прес-служби Волинської обласної організації ВО «Свобода». Працював репортером інтернет-видання “Волинські Новини” з липня 2008 по вересень 2009 року. З листопада 2009 і дотепер – редактор “Волинського інформаційного порталу”.

7 фактів про родину Андрія Калахана

1. Автор пісні-гімну “Волинь-моя” – Степан Кривенький був двоюрідним братом бабусі Андрія Калахана – Марії Калахан (у дівоцтві Ковалюк).

2. Бабуся по батьківській лінії Марія Калахан (Ковалюк) працювала санітаркою медпункту та згодом бухгалтером. Свого часу співала у церковному хорі.

3. Батько – Сергій Калахан наприкінці 80-х – початку 90-х років працював лікарем футбольної команди “Волинь” (Луцьк). Лікував відомого футболіста Олега Лужного, добре знає футболіста Анатолія Тимощука та його родину,  головного тренера харківського “Металіста” Мирона Маркевича та інших відомих діячів українського футболу. Сергій Калахан довгий час працював лікарем Луцької станції швидкої медичної допомоги. Зараз – на пенсії.

4. Дід – Андрій Прокопович Калахан був шанованим на Горохівщині та за її межами лікарем-дерматологом. Дружив з відомим дисидентом, націоналістом Валентином Морозом. На той час Андрій Калахан працював фельдшером, а Валентин Мороз вчителем у селі Цегів Горохівського району. Обоє проживали в одній хаті.

5. Брат прадіда Андрія Калахана по материнській лінії – Іван Мерега-“Кум” був сотенним Української Повстанської Армії. Героїчно загинув у 1948 році під час бою з російськими карателями. Могила невідома. Через перебування Івана Мереги в УПА майже всю родину Мерегів виселили на Сибір. Прадіда Андрія Калахана, селянина-середняка Антона Мерегу, врятувало від депортації лише те, що він під час війни був мобілізований до Червоної Армії і отримав у боях інвалідність. Попри це, сім’ю інваліда окупанти розкуркулили.

6. Мати – Алла Калахан (у дівоцтві Мерега) все життя працює на підприємствах харчової промисловості. Була присутня на Першому З’їзді Народного Руху України у 1989 році.

7. Бабуся по материнській лінії Ніла Мерега (Пшенична) – працювала медсестрою, а дідусь  Василь Мерега – механізатором, викладав у профтехучилищі.

Advertisements